Yeni Kitap: Yol Hiç Bitmeyecekmiş Gibi

 

 

yol-hic-bitmeyecekmis-gibi

Korkuyordun. Müşteri temsilcilerinin üzerinde yapacakları deneylerden ve şehirden uzak, otoparklı, site içi bir evde ölmekten korkuyordun. İnsanlar pencere pervazlarına koydukları son teknoloji çiviler sayesinde istenmeyen kuşlarından kurtulurlarken, sen evde hüzünlü otuzbirler besliyordun. Ormanın kralının aslında fil olduğunu bilmek gibi koyuyordu… Zorlaştırıyordu yani. Sevmeni zorlaştırıyordu, yaşamanı zorlaştırıyordu.

Yol hiç bitmeyecekmiş gibi.

yol-hic-bitmeyecekmis-gibi-arka-kapak

Ozan Çınar, ilk kitabı Mazgalların Altında’yla kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insanları, şiirle öykü arasında kendi müziğini bularak anlatmıştı. Yol Hiç Bitmeyecekmiş Gibi’de ise alçaklığını doğrularında saklayan insanların öykülerini anlatıyor.

Yıllar sonra geri dönen hayali arkadaşıyla başa çıkmaya çalışan bir adam. Şairin önderliğinde bir soygun. Şeytanla yapılan bir söyleşi. Gerçekler sokağındaki sakinler. Ofis çalışanı Ali’nin rüyasındaki harikalar diyarı.

Ozan Çınar, her şeyin birbirine karıştığı bir çağda etrafına bakı yüksek yoğunluğu küçük alanlara sıkıştırarak öyküler içinde kara delikler yaratıyor, her şeyi içine çekiyor.

 

Ayrıntılı bilgi için: www.yolhicbitmeyecekmisgibi.com

Tags
Share
Ozan Çınar

26 Articles Written

Commets

Leave a comment Html not supported